Az építőipar is egy dinamikusan fejlődő ágazat, amelynek számos területén szükség van faanyagokra. Gerendák, oszlopok, támasztórendszerek – a faanyagok jobbára a szerkezetek stabilitásában és megerősítésében játszanak nagy szerepet. Ezen kívül a faanyagokat felhasználhatják burkolatok, parketták, lépcsők, ajtók és ablakkeretek készítéséhez is.
Nem is beszélve a bútorokról, mint a konyhabútorok, vagy egy nappali vagy gardrób berendezése. A fának mindig is meglesz az az előnye, hogy fából van, természetes anyag, ami minőséget sugall, időtálló és otthonos hangulatot teremt.
Az erdőgazdálkodásnak pedig rendkívül fontos szerepe van a fenntartható faanyag-ellátás biztosítása érdekében. Az erdők védelme környezetvédelmi és sok más szempontból is igen fontos. Az erdőkre nem szabad úgy tekinteni, mint a faanyagok lelőhelyére, hiszen számos ökológiai és társadalmi előnye is van az erdőknek.
Hozzájárulnak az éghajlat szabályozásához, a levegő tisztaságához, a talajvédelemhez és a biodiverzitáshoz. Az erdőgazdálkodásnak a fenntarthatóságra kell összpontosítania, hogy biztosítsa az erdők hosszú távú megújulását és az ökoszisztémák egészségét.
Ebben pedig igen nagy szerep hárul a fakitermelőkre, akik felelősen végzik tevékenységüket. A munka szakértelmet és speciális eszközöket is kíván, hogy a fákat biztonságosan és hatékonyan ki tudják vágni és fel tudják dolgozni.
Ezt a szaktudást pedig a legegyszerűbben és leggyorsabban egy fakitermelő tanfolyamon lehet elsajátítani, ahol a gyakorlati tudás mellett szó esik a munkavédelemről is, de nem maradhatnak el a műszaki ismeretek és azt is megtanulják a hallgatók, hogy milyen cserje-, fa- és gombafajokkal találkozhatnak az erdőkben.
Sokan azt gondolják, hogy a fakitermelés egyszerű munka, azonban ez koránt sincs így, hisz megfelelő tudás és készségek híján veszélyes is lehet. A megfelelő képzettség tehát mindenképp fontos, egy ilyen tanúsítvány birtokában az álláskeresés is egyszerűbbé válik.