Ahogyan bármelyik felújítási munkálat, a fürdőszoba felújítás is egy rémálom lehet, ha nem csináltunk még ilyet, illetve, ha nem vagyunk elég körültekintőek. Mit tehetünk, hogy elkerüljük a gyakori hibákat, és álmaink fürdője készüljön el, ne pedig a rémálmainké?
Amikor a fürdőszoba felújítását tervezzük, akkor sokan csak a végeredményt látják maguk előtt, vagy épp a lakásmagazin luxusfürdőjét, és letudják annyival, hogy ilyet akarnak. Megvásárolnak mindent, amit gondolnak, hogy kelleni fog, hívnak egy szakembert, és várják a csodát, álmaik fürdőszobáját, de a vége inkább már egy rémálomba illik.
Nem feltétlen a végeredmény, de inkább az odavezető út, bár sokszor a fürdő sem lesz olyan, mint eredetileg tervezték.
Ahhoz, hogy mi ne járunk így, mindenképp fontos az alapos tervezés. Vegyük figyelembe, hogy a fürdőszobát hosszútávra tervezzük, hiszen nem cserélünk csempét, padlólapot, szanitert, de még fürdőszoba bútort sem évente. Most a leggyakoribb hibák elkerüléséhez adunk egy kis segítséget.
Pontos tervezéssel elkerülhetőek a leggyakoribb bakik
Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a tervezés fontos dolog, de jóval többet jelent, mint kitalálni a csempe és a padlólap színét, vagy hogy kádat, zuhanyfülkét, esetleg mindkettőt szeretnénk-e. A tervezés az alaprajz és az alapterület pontos ismeretével kezdődik, tehát mindenképp fontos, hogy tisztában legyünk a méretekkel.
Ha megvan a méret, akkor már tervezhetjük a szaniterek és bútorok elrendezését. Gondoljuk végig, hogy mit is szeretnénk a fürdőbe, hogy mindenképp helyet kapjon. Kád vagy zuhanyfülke legyen? Mosdókagylóra mindenképp szükség lesz, de a WC-nek is ide kell férnie?
A méretek abban is segítenek, hogy burkolatok mennyiségét ne rontsuk el. Ez is gyakori hiba, sokan túl kevés vagy épp túl sok csempét vagy padlólapot vásárolnak. Érdemes a burkolóval egyeztetni, hogy mekkora mennyiségre lesz szükség. Célszerű 10-15 %-kal többet vásárolni, hiszen a vágások miatt ennyire pluszba szükség lehet.